Skip to main content
Typ sklejki suchotrwała lub wodoodporna
Klej mocznikowy lub fenolowy
Wilgotność (%) 6 – 12
Gęstość pozorna (kg/m³) około 600
Wytrzymałość na zginanie (MPa) wzdłuż włókien 50
w poprzek włókien 2

Lamele to pionowe listwy dekoracyjne wykonywane z drewna, które montuje się zazwyczaj na ściany i sufity w celu nadania przestrzeni nowoczesnego wyglądu. To absolutny hit architektów wnętrz. Lamele drewniane oprócz tego, że odpowiadają bieżącym trendom dekoratorskim są również wykorzystywane w celu poprawy warunków akustycznych. Zastosowanie listw dekoracyjnych zwiększa rozpraszanie fal dźwiękowych. Okładziny ścienne znacznie redukują pogłos w przestrzeniach gdzie chcemy odpocząć, tj. sypialnia czy salon.

Lamele drewniane firmy Sklejka Eko posiadają certyfikat ULEF CARB. Spełniają najbardziej restrykcyjne normy dotyczące niskiej emisji formaldehydu. Warto wiedzieć, że otrzymanie powyższego certyfikatu jest niezwykle trudne do uzyskania. Posiadanie go przez nasze pionowe listwy dekoracyjne daje gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości wykonania.

Lamele dzięki swojej wytrzymałości mają wiele zastosowań. Świetnie odnajdą się w restauracjach i hotelach, gdzie dzięki swoim akustycznym właściwościom, pozwolą klientom na chwilę wytchnienia w ciszy. Możesz również wykorzystać lamele w swoim mieszkaniu, dzięki czemu przeniesiesz elegancję i nowoczesność do własnego domu.

 Zainteresowany ofertą sklejki?

Zadzwoń do nas