Skip to main content
Typ sklejki wodoodporna – melaminowa
Klasa jakości I/II lub II/III
Wilgotność (%) 7 – 12
Gęstość pozorna (kg/m³) około 460
Wytrzymałość na
zginanie (MPa)
wzdłuż włókien 35-45
w poprzek włókien 40-48
Format (mm) 2500 x 1220
Grubość (mm) 4 – 22

Sklejka Okoume (nazwa botaniczna – Aucoumea klaineana Pierre) wodoodporna, wykonana z drewna egzotycznego, jest płytą sklejoną z nieparzystej liczby fornirów, których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym.
Drzewo okoume, z którego produkowana jest sklejka to egzotyczny gatunek rosnący w tropikalnych lasach Afryki Środkowej. Ten znany i popularny już od kilkudziesięciu lat w Europie gatunek drewna zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku.
Walory estetyczne, niepowtarzalna faktura i kolorystyka w połączeniu z łatwością obróbki i uszlachetniania powierzchni zachęcają odbiorców do stosowania tego gatunku w najbliższym otoczeniu człowieka.

Ze względu na swoje właściwości sklejka okoume jest stosowana w wielu branżach, między innymi do:
– produkcji jachtów
– wytwarzania mebli
– wytwarzania skrzyń, pudełek
– wytwarzania tablic
– stolarki wewnętrznej i zewnętrznej (drzwi, parapety…)
– wykończenia wnętrz

Sklejkę okoume, tak jak inne sklejki egzotyczne, stosuje się w produkcji elementów mebli (szafki, biurka, barki, fotele, łóżka), schodów i poręczy. Jest także świetnym materiałem do aranżacji wnętrz. Niewielki ciężar i łatwość obróbki sprawiają, że doskonale nadaje się do konstrukcji sufitów, ścian, ścianek działowych lub filarów.

 Zainteresowany ofertą sklejki ?

Kontakt