Skip to main content
Typ sklejki sosnowa profilowana
Typ sklejenia suchotrwałe, półwodoodporne lub wodoodporne
Rodzaj powierzchni rowkowana, szlifowana lub strukturyzowana
Grubość (mm) 6,5 – 18mm
Format (mm)
Inne formaty – informacja w Dziale Handlowym
2500 x 1250,
Klasa jakości I/IV lub II/IV
Frezowanie
powierzchni
(mm)
szerokość rowka 10
głębokość rowka 3 – 5
podziałka 100
Gęstość (kg/m³) 550 – 600
Wytrzymałość
na zginanie
(MPa)
wzdłuż włókien 40 – 50
w poprzek włókien 30 – 45

Jednym z elementów naszej oferty jest sklejka profilowana.

Jest to sklejka, która powstają w wyniku wyfrezowania  rowków poddana wcześniej procesowi szlifowania lub szczotkowania. Rowki dają efekt boazerii oraz umożliwiają połączenie sąsiednich arkuszy.

Surowe płyty należy zabezpieczyć środkami grzybobójczymi, lakierami lub woskami w zależności gdzie będzie  zastosowana. Dzięki temu zwiększy się odporność na działanie czynników zewnętrznych. Sklejka nie będzie podatna na odkształcenia oraz zachowa odpowiednie własności termo- i dźwiękoizolacyjne.

Sklejki nie należy stosować w warunkach wilgotnych powyżej 70%. Sklejka nie może być wystawiana na bezpośrednie działanie deszczu, śniegu i promieni słonecznych.

Z uwagi na fakt, że sklejka profilowana  może przybierać rozmaite formy, można ją wykorzystać na kilka różnych sposób. Między innymi jako sklejka  podbitkowa, elementy dekoracyjne ścian, sufitów oraz w zadaszonych częściach tarasów nie narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych ( deszcz , śnieg, promienie słoneczne )

Panele wykonane ze sklejki profilowanej mogą zostać użyte do wykonania elementów mebli oraz różnych elementów wyposażenia wnętrz, płotów ozdobnych i donic.

 Zainteresowany ofertą sklejki ?

Kontakt