Skip to main content

SKLEJKA – EKO S. A. jest firmą o 100-letniej tradycji w branży drzewnej. Aktualnie zatrudniamy ponad 300 wykwalifikowanych specjalistów. Firma prowadzi działalność produkcyjną i handlową związaną z wykorzystaniem surowca drzewnego.

Filozofia Firmy
Opieramy ją na trzech wartościach:
-Polityka firmy przyjazna klientowi – znamy potrzeby naszych klientów a nasza oferta, jest atrakcyjna dla klientów, zarówno w krótko jak i w długoterminowej perspektywie. Szczególnie cenimy zaufanie.
Kultura organizacyjna nastawiona na ciągłą naukę i rozwój – głównym czynnikiem sukcesu jest człowiek i jego umiejętność rozwiązywania problemów i wykorzystywania możliwości. Tworzymy organizację, która uwalnia ludzki potencjał.
Etyka i odpowiedzialność – wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za:
usprawnianie działania firmy i wskazywanie problemów etycznych
jakość relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, bezpieczeństwo pracy
prawo do ujawniania nieetycznych zachowań i konfliktów interesów
bezpieczeństwo i jakość naszych produktów
wpływ na środowisko i jakość życia przyszłych pokoleń

Działalność produkcyjna
Działalność produkcyjna jest od wieku związana z produkcją wysokiej jakości sklejki dla odbiorców krajowych oraz zagranicznych. Dostarczamy nasze wyroby dla przemysłu meblowego, samochodowego, kolejowego, branży budowlanej i stolarki wewnętrznej i zewnętrznej. Gwarancją jakości naszych wyrobów jest fakt, że 50% naszej produkcji eksportujemy na wymagające rynki Skandynawii i Europy Zachodniej.

Działalność handlowa
W ramach działalności handlowej prowadzona jest sprzedaż towarów, materiałów i komponentów do produkcji mebli, drzwi, okien, elementów pojazdów, systemów i konstrukcji budowlanych zarówno dla firm produkcyjnych i handlowych, krajowych jak i zagranicznych.

Specjalizacja
Specjalizujemy się w produktach pełnoformatowych i przetworzonych na bazie sklejki wytwarzanej z drewna iglastego (sosna) i liściastego (brzoza, olcha, buk).

Lokalizacja
Lokalizacja fabryki w południowej Wielkopolsce jest głównym atutem logistycznym, ułatwiającym szybką i terminową realizację zamówień klientów zgodnie z ich potrzebami.

Udział w rynku
Systematycznie zwiększamy udział naszych produktów w rynku polskim i zagranicznym.

Rozwój
Budowę silnej pozycji firmy opieramy na fundamencie partnerskich relacji z Klientami i przede wszystkim wiedzy i doświadczenia naszych specjalistów realizujących politykę ciągłego doskonalenia zarówno produktu, jak i organizacji. To oczekiwania rynku, pomysły nasze i naszych Klientów kreują potrzeby, które chcemy spełniać.

Klienci
W ramach współpracy z naszymi Klientami realizujemy politykę obustronnych korzyści a w szczególności mając na względzie ciągłą poprawę wyników finansowych obu partnerów.

Jakość
Jest to warunek konieczny dobrych relacji z Klientami.

Wizerunek
Konkurujemy jakością wyrobów, obsługi i serwisu z najlepszymi. Podejmujemy trudne wyzwania w wysokospecjalistycznych produktach i jednostkowej niszowej produkcji.

Cel
Chcemy być firmą, w której praca jest odbierana jako zaszczyt i możliwość realizacji ambicji zawodowych. Celem naszej firmy jest zarabianie pieniędzy teraz i w przyszłości, aby zapewnić ciągły rozwój firmy i jej silną pozycję na dynamicznie zmieniającym się rynku.

Przyszłość
„Jedynym ograniczeniem jesteśmy My sami”. Nieustannie zdobywamy wiedzę i doświadczenie, aby w sposób profesjonalny spełniać oczekiwania naszych Klientów. „Działanie” dla nas jest synonimem „Sukcesu”.

Aktualności

Zobacz