Skip to main content
Specyfikacja
Rodzaj drewna Grubość (mm) Format (mm)
Warstwy wewnętrzne – sosnowe
Obłogi olchowo-brzozowe lub sosnowe
13 – 28 1250 – 2500

Obok sklejki, płyta stolarska należy do najstarszych płyt meblowych. Pełni ona funkcję półfabrykatu, który wykorzystuje się w  produkcji płytowych elementów mebli. Najczęściej spotyka się płyty trójwarstwowe oraz pięciowarstwowe. Ponadto, mogą mieć one różne grubości oraz wymiary. Zanim zaczęto stosować płyty wiórowe i paździerzowe, płyty stolarskie były powszechnie stosowane w szczególności do produkcji grubszych elementów meblowych.

W odróżnieniu od sklejki, płyty stolarskie charakteryzują się mniejszym ciężarem oraz mniejszą podatnością na odkształcenia. W zależności od potrzeb naszych Klientów, oferujemy elementy z obłogami liściastymi, sosnowymi lub w okleinie naturalnej.

Proponowane płyty stolarskie sprawdzają się znakomicie w meblarstwie, budownictwie, przy transporcie. Powstają z nich różnorodne konstrukcje meblowe, elementy drzwi, oraz ściany boczne pojazdów. Tak szeroki zakres zastosowań wynika z ich dobrych właściwości fizycznych. Każda, oferowana płyta stolarska to doskonały materiał konstrukcyjny, który może zostać poddany obróbce.

Jeśli szukasz tradycyjnego i sprawdzonego tworzywa o wszechstronnym zastosowaniu, płyty stolarskie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją naszych produktów.

 Zainteresowany ofertą płyty ?

Kontakt