Aktualności

Koleżanki i koledzy z Uniwersytetu III Wieku

By | Aktualności-PL | No Comments

Dziś zagościł u Nas Uniwersytet III Wieku z Ostrowa Wielkopolskiego w ramach programu pt. “Poznajemy regionalne zakłady pracy“. Uczestnicy programu zapoznali się z procesem wytwarzania sklejki oraz poszerzyli swoją wiedzę z zakresu technologii produkcji.

 

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to ,czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”

Henry Ford

Studenci w Sklejka Eko SA

By | Aktualności-PL | No Comments

W dniu 11.05.2016 w naszej fabryce gościliśmy studentów II i III roku projektowania mebli z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Studenci poznawali u nas najszlachetniejszą z płyt drewnopochodnych,  jej technologię, produkcji oraz szukali inspiracji do tworzonych projektów mebli ze sklejki.

Zwycięzca ogłoszonego konkursu na najlepszy projekt mebla otrzyma nagrodę oraz zostanie honorowym stażystą Sklejka-Eko S.A.

 

Audyt FSC®

By | Aktualności-PL | No Comments

Nasza Firma po raz kolejny uzyskała prawo do promowania swoich wyrobów o standard Systemu Kontroli Pochodzenia produktu FSC®.

Zakończenie audytu z wynikiem pozytywnym jest dowodem, że Nasza gospodarka leśna prowadzona jest zgodnie z normami zrównoważonego zarządzania zasobami leśnymi.

Jesteśmy zaangażowani w certyfikację surowca nieprzerwanie od 2005  roku i zachęcamy wszystkich do dbałości o nasze „zielone płuca„.

Witamy w naszym nowym sklepie internetowym!

By | Aktualności-PL | No Comments
Po kilku miesiącach prac nowy sklep internetowy sklep-sklejkaeko.pl/ wystartował.
Cieszymy się, że wybrali Państwo nasz sklep i zapraszamy na wygodne zakupy!
Mamy nadzieję, że pośród naszej bogatej oferty znajdą Państwo produkty dokładnie spełniające Wasze oczekiwania.
Jednocześnie zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zakupy w naszym sklepie były nie tylko koniecznością, ale także przyjemnością.
www.sklejkaeko.pl

Stawiamy na rozwój specjalistów

By | Aktualności-PL | No Comments

W ramach naszej wieloletniej współpracy z jednym z kluczowych dostawców surowców strategicznych doszło do spotkania zespołów specjalistów tym razem na terenie zaprzyjaźnionej firmy.

Głównym celem wyjazdu było wzajemne poznanie i umacnianie biznesów. Po zakończeniu zwiedzania zakładu odbyła się burzliwa dyskusja na temat trendów i możliwości rozwoju w naszych branżach.

www.sklejkaeko.pl

 

Audyt zakończony sukcesem !

By | Aktualności-PL | No Comments

Z wielką satysfakcją informujemy naszych klientów i dostawców, że w dniu 15.10.2014 roku SKLEJKA-EKO po raz kolejny przeszła pomyślnie audyt Systemu Kontroli Pochodzenia Produktu. Nasze wyroby nieprzerwanie od 2005 roku są oznaczane znakiem FSC®, a surowiec zużywany do ich produkcji pochodzi tylko i wyłącznie z lasów o dobrej gospodarce leśnej.

SKLEJKA-EKO jest liderem w branży płyt drewnopochodnych i na każdym kroku swojej działalności przywiązuje wagę do środowiska potwierdzając tym, że jest „EKO”.

www.sklejkaeko.pl

Ostrowska „Sklejka” pomaga ostrowskim rodzinom

By | Aktualności-PL | No Comments

Sklejka-Eko wspiera rodziny wielodzietne poprzez swój udział w lokalnym programie „Ostrowskiej Karty Rodziny 3+”. Celem jej jest stworzenie systemu ulg i preferencji skierowanych do rodzinach wielodzietnych niezależnie od osiąganego dochodu. Oferta skierowana jest także dla osób samotnie wychowujących troje lub więcej dzieci.

Karta Rodziny 3+ upoważnia do 5% rabatu na wszystkie towary oferowane w Naszym sklepie firmowym.
Wniosek o kartę można złożyć pod tym linkiem: KLIKNIJ

www.sklejkaeko.pl

Źródło: http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/miasto/aktualnosci/8478-ostrowska-karta-rodziny-3-uchwalona-przez-radnych

„Sklejka” podbija kosmos ?

By | Aktualności-PL | No Comments

Kazimierz Błaszczak, wielki pasjonat astronomii, został zakwalifikowany do drugiej rundy Mars One. Tym samym wzrosły jego szanse na odbycie podróży na Marsa w jedną stronę.

www.sklejkaeko.plObecnie zostało 1058 kandydatów z całego świata, w tym z Polski 13. Kandydaci byli oceniani przez trzech niezależnych ekspertów psychologów pod kątem odporności na stres, stabilność psychologiczną i umiejętność pracy w grupie. Kazimierz Błaszczak – były pracownik Wielkopolskich Zakładów Przemysłu Sklejek w Ostrowie Wlkp. zakwalifikował się do drugiej rundy Mars One. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Z zakładu „Sklejek” został służbowo przeniesiony do Fabryki Płyt Wiórowych w Wieruszowie, w którym mieszka do dziś. Od czterech lat jest opiekunem Wieruszowskiego Koła Astronomicznego, w którym pracuje z młodzieżą i przekazuje jej swoją pasję. Drugi Etap Mars One polega na wykonaniu badań medycznych i rozmowie przed komisją. Badania pan Kazimierz wykona w Polsce w lutym. Trzeba mieć zdrowe serce, płuca, ciśnienie max. 140/90, brak chorób, brak uzależnienia od alkoholu, tytoniu i narkotyków, zdrowy wzrok i słuch, dobre wyniki krwi i prawidłowe BMI. Trzeci etap to reality show w telewizji.
(źródło: Gazeta Ostrowska 2014/01/15)

Augustyn zdobyty

By | Aktualności-PL | No Comments

Po raz kolejny Sklejka-Eko S.A. została wyróżniona w lokalnej społeczności. Tym razem w konkursie
o Nagrodę Gospodarczą Ziemi Ostrowskiej. Uroczystość odbyła się w ostrowskiej Synagodze gdzie Prezes Zarządu Sklejka-Eko Ryszard Węgrzynowski odebrał statuetkę Augustyna z rąk Prezydenta Ostrowa Jarosława Urbaniaka. Ostrów gospodarczo ciągle się rozwija, a nominowani i laureaci konkursu są tego najlepszym dowodem – mówił Jarosław Urbaniak.”

www.sklejkaeko.plwww.sklejkaeko.pl

Dział handlowy podlega ustawicznemu szkoleniu

By | Aktualności-PL | No Comments

W ostatnim szkoleniu-konwersatorium zamykającym cykl szkoleniowy, które odbyło się w dniu 20.04.2013 wzięli udział również “siostry i bracia” 😀 z Biuro-Styl i Lenwit-Fornir.

Niektórym udało się nawet osiągnąć konkretne wyniki.

 

Ostrowianin roku 2012

By | Aktualności-PL | No Comments

Miło nam poinformować, że obchody jubileuszu stulecia produkcji sklejki w Ostrowie Wielkopolskim zyskały nominację do wydarzenia roku 2012 w dziedzinie gospodarki.
By zagłosować na to wydarzenie można wyciąć kupon z Gazety Ostrowskiej, albo wysłać sms na poniższe numery. Nie jest to jedyna nominacja. W kategorii Ostrowianin roku 2012 nominowany jest Prezes Zarządu Sklejka-Eko S.A. pan Ryszard Węgrzynowski.

Głosowanie za pomocą SMS :

sms na numer 7268 o treści WGR.1 oraz
sms na numer 7268 o treści OSTROWIANIN.10

www.sklejkaeko.pl

Wspieramy WOŚP

By | Aktualności-PL | No Comments

Sześcioboczne dwumetrowe skarbony WOŚP, które stały na ostrowskim rynku i w Galerii Ostrovia były wykonane z naszej sklejki. Nasza spółka kolejny raz włączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Nowy Magazyn Wyrobów Gotowych

By | Aktualności-PL | No Comments

W dniu 23.11.2012 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego magazynu sklejki, w którym wzięła udział załoga magazynu, zarząd spółki i akcjonariusz większościowy.
Powierzchnia użytkowa magazynu sklejki wysokiego składowania wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi wynosi 1081 m2.
Inwestycja obejmowała m.in.: wyburzenie dotychczasowego budynku, przygotowanie terenu pod budowę magazynu i placu załadunkowego, a następnie wykonanie od podstaw całej instalacji wraz z infrastrukturą. Budowę rozpoczęto w dniu 05.06.2012 i zakończono odbiorem technicznych w dniu 23.11.2012.

 

Rzetelna Firma

By | Aktualności-PL | No Comments

Z dniem 18 października 2012 r. Sklejka-Eko S.A. rozpoczęła współpracę z Krajowym Rejestrem Długów.
Akces do KRD ma na celu ochronę udzielanego przez nas kredytu kupieckiego.
Jednocześnie w ramach KRD uzyskaliśmy status „Rzetelnej Firmy” świadczący o naszej wiarygodności.
Uczestnictwo w KRD nie jest jedynym elementem ochrony naszych wierzytelności.
Firma posiada też odnowioną w ostatnich dniach polisę Euler-Hermes na ubezpieczenie należności.

www.sklejkaeko.pl

Telefony od nowa

By | Aktualności-PL | No Comments

+48 (62) 735 53 00
to nowy numer naszej centrali telefonicznej. To także nowy numer centrali głównej.
Od lipca w SKLEJKA-EKO S.A. działa nowa centrala telefoniczna. Zmienił się także operator sieci.
Od kilku dni stara centrala już nie działa.
Inaczej wyglądają też połączenia z numerami wewnętrznymi.
Aby się do nas dodzwonić należy wybrać numer centrali a następnie po wysłuchaniu zapowiedzi wybrać jedną z opcji.
Jeżeli znamy numer wewnętrzny – z systemu tonowego wybieramy “3” a później wprowadzamy numer wewnętrzny.

www.sklejkaeko.pl

Sklejka sponsorem w barwach jesieni…

By | Aktualności-PL | No Comments

To nie jest ani największy ani najbogatszy zakład w mieście. Ale co festiwal, koncert, wydarzenie sportowe można liczyć na wsparcie. Swoją społeczną obecność w Ostrowie rozumie i zaznacza, bez szukania rozgłosu. Ale dziś ten rozgłos i podziękowanie za to się należą – tak mówił na niedawnym jubileuszu stulecia Sklejki Eko S.A. prezydent Ostrowa Jarosław Urbaniak.
Z satysfakcją informujemy, że w roku stulecia spółka znów daje ku takim podziękowaniom okazję.
Sklejka Eko S.A. jest jednym z głównych sponsorów dorocznego XXI festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.
To piąty w świecie, a drugi w Polsce festiwal chopinowski – po Dusznikach, Mariańskich Łaźniach (Czechy), klasztorze Valdemosa (Majorka) i Gandawie (Belgia). Jego pierwsza edycja pod nazwą „Dni Chopinowskie” odbyła się w 1982 roku, w 155. rocznicę pobytu w Antoninie młodego Fryderyka. Obecną nazwę wprowadzono w 1987 roku.

www.sklejkaeko.pl