Skip to main content

SKLEJKA-EKO S.A. wzięła udział w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs miał na celu promocję regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach inteligentnych specjalizacji.

Dla kogo nagroda?

W konkursie została zgłoszona nasza nowość produktowa – sklejka krawędziowa. Nagroda stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie produkty/usługi lub inne rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Konkurs skierowany był do przedsiębiorców mających siedzibę w Województwie Wielkopolskim. SKLEJKA-EKO S.A. pozytywnie przeszła pierwszy etap ocen merytorycznych w konkursie.

Innowacyjna sklejka krawędziowa

Sklejka krawędziowa jest nowatorskim rozwiązaniem w branży dekorowania wnętrz. Jest to produkt nowy na rynku, jednak przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Warto nadmienić, że sklejka krawędziowa powstaje w duchu „zero waste”, a do jej wytworzenia używamy fragmentów powstałych w wyniku formatowania arkusza, dzięki temu z produktów ubocznych uzyskujemy w pełni wartościowy jakościowo i wizualnie element.

Upcykling i ekologia przede wszystkim

Dzięki ekologicznemu podejściu jesteśmy w stanie wytwarzać produkty z upcyklingu. Zgodnie z nurtem „zero waste” staramy się generować jak najmniej odpadów, które mogą zanieczyszczać środowisko. Odcięte krawędzie spajamy ze sobą, tworząc bloki, panele, blaty, o dowolnej grubości. Surowce pozostałe na nowo stają się zasobami i są przez nas w pełni wykorzystywane. To innowacyjne zachowanie zostało docenione i dzięki temu SKLEJKA-EKO S.A. została zakwalifikowana do etapu oceny merytorycznej konkursu „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy architektów i dekoratorów wnętrz!