Skip to main content

Poza aktualną ofertą sklejki proponujemy wykonanie usług z zakresu obróbki CNC, wiercenia w osi pionowej i poziomej, cięcia prostolinijnego oraz strukturyzacji, czy szlifowania powierzchni drewna. Jako ekspert w dziedzinie przetwarzania płyt drewnopochodnych potrafimy kompleksowo przygotować materiał kompozytowy, a nawet produkt finalny.

Obróbka CNC

Nasze centrum numeryczne pozwala na frezowanie skomplikowanych kształtów z dużą dokładnością. Format stołu roboczego wynosi 3600 x 1560 mm, a maksymalna grubość obrabianych elementów to 170 mm. Zaplecze narzędzi pozwala m.in. na wykonywanie zaawansowanych projektów z zastosowaniem, np. frezu kulistego. Wykonujemy dowolne elementy, a wśród wykonanych przez nas projektów znalazły się m.in. standy, zabawki, meble, pomosty, akcesoria kuchenne. Odbiorców znajdujemy w branżach: stolarskich, meblarskich, budowlanych, reklamowych, szkutniczych, FMCG, magazynach, i in.

Cięcie prostolinijne

Park maszyn do cięcia prostolinijnego obejmuje piły sterowane numerycznie, a także wielopiły – wszystkie nasze maszyny pozwalają na cięcie precyzyjne z dokładnością do 0,3 mm. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na wydajne wykorzystanie surowca i obejmuje wyliczenia najlepszych możliwych do wykonania rozkrojów zgodnie z wymogami klienta. Maksymalny format ciętej płyty to 4200 x 2500 mm, przy grubości do 115 mm

Wiercenie

Wykonujemy projekty z zakresu wiercenia w osi pionowej oraz poziomej. Posiadamy zaawansowaną wiertarkę przeznaczoną do formatek o wielkości 1500 x 260 mm. Wiertarka ta doskonale sprawdzi się do wierceń w listwach i elementach szufladowych. Formatki większe od proponowanych jesteśmy w stanie nawiercać na centrum numerycznym. Obrabiamy zarówno płyty drewnopochodne, jak i drewno.

Strukturyzowanie drewna

Dysponujemy nowoczesną linią do strukturyzacji płyt drewnopochodnych oraz litego drewna. Umożliwia ona obróbkę arkuszy o szerokości do 1250 mm i grubości od 4 do 80 mm. Strukturyzacja w zależności od potrzeb, pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów – od delikatnej aż po bardzo głęboką strukturę.

Strukturyzacja jest procesem usuwania z powierzchni arkusza drewna wczesnego,
a co za tym idzie uwydatnienia na nim drewna późnego, które charakteryzuje większa gęstość. Dzięki temu powierzchnia jest twardsza i bardziej odporna na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Drewno późne nie pęka nawet przy zmieniającej się wilgotności i temperaturze. Strukturyzowana powierzchnia eksponuje naturalne walory drewna, jest „cieplejsza”, ma też poszukiwany przez projektantów, architektów i designerów interesujący wygląd.

Szlifowanie drewna

Posiadamy wielkogabarytowe szlifierki do szlifowania powierzchni drewna. Proces szlifowania może odbywać się na materiałach o grubości od 4-27 mm. Szlifierka nowej generacji sprawdzi się doskonale zarówno do pracy na płytach drewnopochodnych, jak i litym drewnie. Usługę szlifowania wyceniamy indywidualnie.